Büyü

Büyü Nedir?

“Büyü” kelimesinin kendisi bile büyülü bir kelimedir. Büyü öyle bir şeydir ki isminin büyüleyiciliği şuradan gelmektedir; Büyü her zaman hem inanlar hem de inanmayanlar tarafından herkesin ilgisini çekmiştir ve büyü konusu hiçbir zaman güncelliğini kaybetmemiştir. Büyü çoğu toplum ve insan tarafından farklı yorumlanmış, farklı tekniklerle kullanılmış çok geniş bir konudur. Büyü materyalistler tarafından yalanlanmış, varlığı inkar edilmiş, çürütülmeye çalışılmasına rağmen çok eski çağlardan bu yana her zaman varlığını korumuş ve koruyacaktır çünkü büyü hayatımızın bir parçasıdır. Büyü Doğaüstü değil , doğanın kendisinde vardır. 

İnsanlar büyü konusunda farklı yollar izlediği gibi amaçladıkları şeyler de farklı olmuştur. Yapımı basit sanılmasına rağmen sanıldığı kadar kolay değildir. Bir hazırlık ve bilgi istemektedir. Genel olarak halk arasında birkaç büyülü sözcüğün, bazı çizimlerin ve bir iki değişik işaretin yapılmasıyla her şeye çözüm olacağına inanılıyor, bunun sebebi gerek Türklerde gerek diğer toplumlarda bu konuda yeterli bilgiye sahip olmamalarıdır. Gerekli bilgi birikime sahip ve tecrübesi olan insanlar için bile yerine göre kolay yerine göre zor bir işlemdir.

 

Büyü herkesin yapılacağı bir şeydir. Büyü için gereken güç her insanda vardır. Söylenenlerin aksine büyü cinlerle yapılan bir anlaşma değildir ve onları kullanarak yapıyorum diyen kişi şarlatandır. Ülkemizde de çok yaygın bir dolandırıcılık yolu olan cinleri kullanıyorum konusuna şöyle bakmak gereklidir. Bunu diyen kişi o varlığa bir şey yaptırabiliyorsa ondan güçlü olmalıdır ve onu zorlamalıdır. Ondan güçlüyse de yaptıracağı şeyi kendisi daha da iyi yapabilir. Öyleyse neden bir varlığa gerek duysun? Bu büyük bir çelişkidir. Şayet eğer varlık o kişiden güçlüyse ve o kişi ona hükmetmeden bir şeyler yaptırıyorsa varlık bunu yapmayı reddeder. En azından yapan kişiye kötü bir etki bırakır çünkü varlıklar insanların kölesi değildir. Kısacası “cinlere” bir şeyler yaptırdıklarını söyleyenler onlarla iş birliğinde olduğunu söyleyenler şarlatanlardır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi her insan yeterli bilgi birikimi ve yeterli tecrübeye ulaştıktan sonra büyü konusunda olumlu sonuçlar alacaktır. Büyü konusunda eğitime başlayan birisi yılmadan devam ettiği sürece bir süre başarılı olmasa bile sonunda başarılı olacaktır. Bu şuna benzetilebilir;

"Örnek olarak her insan dövüşebilir. Kadın erkek herkes boks yapabilir. 
En zayıf insan bile gerekli kurallara uyarak üç yıl antrenman yaparsa
sonunda iyi kötü, bir boks maçına çıkacak hale gelebilir.Büyüde böyledir.
Fakat bununla beraber büyücüler arasında da bazı seviye farkları vardır. 
Bunu da şu şekilde açıklamamız mümkündür.Her insan şarkı söyleyebilir.
Hatta her insan konservatuvara giderek müzik öğrenebilir, beste yapabilir.
Müzik profesörü olabilir fakat ünlü bir şarkıcı veya besteci olmak için
doğuştan gelen bir kabiliyet ve güzel bir ses, ayrıca bir de büyük şans
gerekir. Büyü de böyledir. Kişinin ne olduğu ve nereye kadar ulaşabileceği
sadece uzun çalışma dönemlerinden sonra ortaya çıkabilir. 
                            -Bülent KISA

Path Of Lucifer topluluğuna ait olan Büyü ile ilgili belgeler

https://yadi.sk/i/Tbby6fZ_3Mtf7p (İskandinav Majisi) -Mustafa (POL üyesi/ İslam gerçekleri ekibi https://gercekcislam.wordpress.com)

https://yadi.sk/i/afndrHSg3MTpbw ( Rune harflerinin anlamları ve majikal kullanım alanları) (Odin POL Üyesi)

“Ben, Ruh’unuzu Arındıracak Olan ve size Ruhsal Güç’ler Verecek
Olanım. Benim, sizdeki Enerji’yi Açığa Çıkartan. Benim, bugün Büyü
Denilen’i, yarının, herkes için olan Bilim Yapacak Olan.”

-Şeytan / Ayetler Kitabı 

Daha fazla bilgi için siteyi takipte kalın.

 

“Büyü” üzerine 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Ben, İçinizdeki Işığım; binyıllardır sizden gizledikleri" -Ayetler Kitabı