Beyin Yıkama

Dünyadaki her bireyin yaşamında muhakkak ailesinin etkisi vardır. Bizim dilimizde çok güzel bir söz vardır. ”Eğitim ailede başlar.” diye. Evet insanların bedensel olarak şekillenmesi-kişilik özelliklerinin gelişmesi ve daha birçok şey ailede başlar. Peki insanların inançlarının oluşması ve şekillenmesi ne zaman olur? Elbette çocuklukta olur. Bu yüzden genellikle müslüman bir çiftin çocuğu müslüman , Hristiyan ailenin çocuğu hristiyan olur. Sorgulayamazlar çünkü çocukluktan beri onlara bu öğretilmiş , beyinleri yıkanmıştır. Tek doğru vardır onlar için. Dünya da ki çoğu insan kendi iradeleri ile bir dine inanmaz. İnsanlara çocukken ne öğretilirse bilinçaltı onu alır ve benimser.

İnsanlarda çocukluk dönemi çok önemlidir. Çünkü bilinçaltından tutun tüm beyin fonksiyonlarına kadar bedensel her şey bu dönemde gelişir. Psikolojik olarak çoğu şeyde çocukluk döneminde gelişir. Müslüman yetişmiş birini alın, ona inancının ne kadar mantıksız olduğunu, inandığı dinin ne kadar zararlı bir din olduğunu anlatın, kanıtlayın ama gene de dininden dönmez. Çünkü o dini beyni ve bilinçaltı benimsemiştir ve beyin kendi benimsediği şeyleri reddeden unsurlara karşı kendini kapatır veya bilerek unutur. İşte Müslümanlığın en hızlı yayılan din olması da bundan kaynaklanır. Çünkü Müslüman ülkelerde genç nüfus çok fazladır. Müslüman aileler 3-10 arası çocuk doğuruyorlar ve onların beyinlerini yıkıyorlar sonra yetiştirilen iradesiz robotlar da büyüyüp evleniyor ve çoğalıyor onlarda çocuk yapıyor sonra doğan çocuğun beyni yıkanıyor ve bu böyle devam ediyor… Hristiyanlık ise kan ve savaşla yayılan bir dindir. Çünkü Hristiyanlar tarih boyunca güçsüz ülkelere savaş açmışlar, onların kaynaklarını sömürüp iğrenç dinlerini o topraklara empoze etmişlerdir. Zaten bu gezegeni mahveden, tarih boyunca hatta günümüzde bile savaşlara sebep olan da semavi dinler değil midir? Yok etmemiş midir , her zaman güzel olanı? Yasaklamamışmıdır sevgiyi , sevişmeyi ve sanatı ?

Kısacası dinlerin yayılmasında en önemli hususlardan biri beyin yıkamadır. Bu ardı arkası kesilmez bir olaydır.  Bir robot gibi yetiştirilen çocuk elbette programlamacısının dediklerini yapar. Yani anne-babasının dediklerini benimser ve hayatı boyunca da uygular. Ailelerinin baskılarından kurtulup beyinlerini özgür bırakan bireyler genelde Ateist oluyor. Gerçekten taktire şayan bir durum. Yani sen dinini kendi iradenle seçemiyorsan ve hayatın boyunca sen sadece tek bir din hakkında bilgi biliyorsan, sen de bir robotsun. Sadece bir robot.

Yukarıda beyin yıkamayla ilgili Youtube’da Ateist bir kullanıcı çok güzel yorum yapmış. Yorumu görebildiğinizi umuyorum eğer göremiyorsanız üzerine tek tıklayın. Yoruma cevap olarak başka bir yorum yapılmış. Bir robotun yorumu o. Adamın yazdıkları karşısında cevap üretemiyor sadece küfür ediyor. Tartışamıyor. Çünkü ailesi onu öyle programlamış. Robotun modeli MUSLIM847. En çok kullandığı cümle de “inanmıyorsan saygı duy.” dur. ama kendisi fütursuzca hakaretler savuşturur etrafa. Çünkü tek akıllı o ve tek onun dini doğrudur. Ne yazık sorgulamadan inanan bir insan daha…

Şimdi yazımı beyin yıkama videoları ile zenginleştireceğim. Ama önce şunu sormak istiyorum insanlar hep Müslüman çocuk-Hristiyan çocuk gibi ifadeler kullanıyor. Bunlar çok iğrenç kelimeler. Sonuçta kendi aklı ile düşünemeyen, beyin fonksiyonları yeni gelişen, 18 yaşından küçük birisinin nasıl bir dine mensup olduğu söylenir? İlk beyin yıkama videomuz gelsin.

El kadar çocuğa Yasin suresi okutuyorlar. 80’den fazla ayeti olan koca bir sureyi bizim yetişkin Müslümanlar bile okuyamıyorken sen nasıl okuyorsun evladım? Neyse işin espri kısmını geçelim. Aslında bu çok iğrenç bir video. Çünkü burada gördüğünüz bir robot. Düşünme fonksiyonlarını yitirmiş başka bir Müslüman robot. El kadar çocuk hangi ara İslamın şartlarını öğrendi?, Hangi ara İslam ve diğer dinleri öğrendi de İslamı seçti?, Hepsini geçtim hangi ara bu çocuk Kuranın en uzun surelerinden birini öğrendi? Aslında sorduğum ilk iki sorunun cevabı belli bu çocuk İslamı da diğer dinleri de öğrenmedi sadece İslama göre yetiştirildi. Bu çocuk kendi iradesi ile hiçbir inancı seçmedi. Ailesi onu Müslüman olarak yetiştirdi o kadar. O çocuğu geçiyorum çünkü Müslümanlar beyin yıkama konusunda çok iyiler. Birde utanmadan beyinlerini yıkadıkları çocukların videolarını internete yüklüyorlar?

Burada Müslümanların mükemmel bir beyin yıkama örneği ile karşı karşıyayız. Nedir o örnek? 3 yaşındaki çocuğa Kuran okutma. 3 yaşındaki bir kıza başörtüsü takan insanlar insan değildir zaten. Nedir 3 yaşındaki kıza başörtüsü takanlar? Robottur. Bunu nasıl başarıyorlar bende bilmiyorum. 3 yaşındaki bir çocuk hiçbir dinle ilgili hiçbir bilgi öğrenemez. İnsanlar zaten 2-3 yaşında konuşmaya başlarken bu kız nasıl Kurandaki kısa sureleri okuyor anlayamıyorum. Müslümanlar işi aşırı ileri götürerek hayvanlarında beyinlerini yıkamayı başardılar. İzleyin bu video çok komik…

Yukarıda videosunu koyduğum kuş çok imanlı. İnanılmaz bir Allah sevgisi var. Bir de İhlas suresi okuyor yakında namaza başlayacak. Ama anlamadığım bir şey var. Videonun açıklamasında kuşun ismi Sofi diyor. Yani bu kuş dişi. Peki neden türban takmıyor?? Gerçekten çok komik bir video. Komik olduğu kadar da acı. Hangi insan neden bir muhabbet kuşuna İhlas suresi okutsun? Ben ne hadiste ne de Kuranda hayvanları imana davet edin dediklerini görmedim? Zaten İslamda böyle bir emir olsa hiç şaşırmazdım.

Neyse Müslümanların bu beyin yıkama örnekleri çok fazla internete hafız çocuk, kuran okuyan çocuk gibi kelimeler aratırsanız onlarca video görürsünüz. Şimdi Hristiyanlara geçiyorum.

Video İngilizce. İncile inanan bağnaz bir ihtiyar konuşuyor. Bütün çocukları toplamış onlara konferans veriyor. İncildeki yaratılışı anlatıyor ve evrim teorisinin ne kadar aptalca olduğunu söylüyor birde komik maymun fotoğrafları koyarak bunlar sizin büyük anne-babanız değil sizin büyük anneniz Havva ve büyük babanız Ademdir falan diyor. Adamın tüm söylediklerini çevirmeyeceğim çünkü mantıksız konuşuyor. Çocuklara masal anlatıyor.

Burada da ilahi söyleyen ve kutsal suyla arındırılan (!) Hristiyan çocukları görüyorsunuz. eğer bu konularla ilgili daha fazla video görmek isterseniz internete ”religion brainwashing children” diye aratın. Açıkçası bu videolar midemi bulandırıyor. Sadece insanların dinlerini, iradeleri gelişmemiş çocuklara nasıl empoze ettiklerini görün istedim…

Işıkla kalın,

                                                                                                                              -Rebellion

“Beyin Yıkama” üzerine 35 yorum

  1. Harika bir yazı olmuş. Bende önceden müslüman biriydim ve gerçekten kısıtlamalar günah sayılan şeyler , beyin yıkamaları… Kitaplar sayesinde aydınlanabildiğim için çok mutluyum.

  2. Her insan doğru bulduklarını diğerlerine anlatmak yaptırmak ister fakat irademiz olduğundan bunları yapmama gibi bir seçeneğimizde var.Çocuklar iradelerini düzgün kullanamazlar bu bir gerçek.Fakat yetişkin bir birey olduklarında onlara öğretilenlerin hangisinin yanlış hangisinin doğru olduğunu kavrayabilirler ve bence bu bir beyin yıkama değil.Hem çocukların sureleri, duaları ezberleme konusundaki yorumlarınızın yanlış olduğunu düşünüyorum çünkü öğrenmekten hiçbir zarar gelmez.Zaten bu yüzden bir beynimiz var:öğrenip anlayabilmek ve seçebilmek için.

  3. İnsanın özünü oluşturan taraftır.Diğerine göre daha mantıklı olandır,onu seçince pişman olmayacağın taraftır.Sonu mutlulukla bitebileceğini düşündüğün taraftır.Kanıtları olan taraftır.

  4. bunun bir istismar olduğunu düşünmenizi hangi neden sağladı?ayrıca bir istismarın savunulacak bir tarafı yoktur.

  5. insanlar meraklıdır böyle konuşmalara bu yüzden bir sorun olacağını düşünmüyorum hem bu sitenin sahibinin nasıl bir düşünce yapısının olduğunu anlarlar.

  6. Melek Merhaba çok fazla gereksiz yorumla burayı doldurmanızı anlayamadım seviyeli ve saygılı bir şekilde tartişma için başka hesap veya sosyal medyadan yazmanız daha uygun olur bu konular çok uzun bir yorumla bitecek şeyler degildir saygilar…

  7. Melek,istismar olduğunu düşünmüyorum diyorsun da 3 yaşındaki çocuk oyunlar oynayıp ,resim çizip, oyuncakları ile oynayacağına daha anlamını bilmediği bir dilden dualar ezberletilmesi ve din gibi ağır bir görüş isteyen birşey için 3 yaşındaki bir çocuğa yeni yeni konuşmaya başlamış bir çocuğun zihnine yerleştirmek ne kadar doğru?Bu çocuk böyle bu yaşta yetiştirilirse geleceğinde mahallede ki gereksiz dedikodu yapan kocakarılardan farklı olacağını sanmıyorum.Japonya’ya bakarsan,çocukların kafasına din değil bilim ve gerçekleri yerleştiriyorlar.2 atom bombası yediler ve şuan bizden 20 yıl ilerdeler teknoloji olarak.Bize sağda solda konuşacak çomar imamlar değil,bilim ve teknolojiyi destekleyen özgün bireyler lazım.Bu da imam hatiplere ayrılan 2 milyon dolar bütçe ile olmuyor.Fen liselerine ayrılan bütçe ne kadar biliyomusun?500.000dolar.TÜBİTAK’ın papaz eriğini imam eriği yapmaya çalışmasını saymıyorum bile.

  8. Hristiyanlarla müslümanlara giydirirken yahudilerden hiç bahsetmiyorsunuz onlar çocuklarını ateist olarakmı yetiştiriyorlar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Ben, İçinizdeki Işığım; binyıllardır sizden gizledikleri" -Ayetler Kitabı